Cilt lekeleri için bilgiler

01 Ekim 2012 Pazartesi, 04:32
cilt_lekeleri_300x278.jpg

Cilt lekesi sorunu olan bayanlar için güzel öneriler sizler için burada.Üstelik açıklayıcı ve anlaşılır bir şekilde sizler için sunuyoruz.

Cilt lekerini geçirecek bir kaç küçük ama faydalı öneriden önce güneşten kaynaklanan cilt lekelerinden korunmak için neler yapabiliriz ona bakalım. Öncelikle kesinlikle yüksek föktörlü güneş koruyucu kremler almalıyız. Evet, çoğumuz için çok pahalı ama cilt lekeleri meydana geldiğinde onları yok etmek için başvuracağımız yöntemler daha pahalı emin olun. Bu sebeple güneşe asla güneş koruyuc kremler sürmeden çıkmamalıyız.

 

 

Gelelim bir kaç cilt lekesi geçirici tavsiyelere:
Öncelikle evdeki çoğu zaman yüzüne bakmadığımız yoğurt, cilt bakımı için mucize bir detay bence. Örneğin bir yemek kaşığı süzme yoğurdun içine sadece 1 çay kaşığı bildiğimiz cep sodası yani karbonat döküp karıştırın ve yüzünüze sürüp parmaklarınızla masaj yapın. İçindeki karbonat peeling etkisi yapıyor bir nevi.
Bunun dışında eczanelerde satılan hemde oldukça ucuza satılan madecassol diye bir krem alarak, sadece geceleri yatarken sürüp uyumanız cilt lekelerinizin geçmesi için oldukça faydalı oluyor. Ama sakın bu kremi gündüz dışarı çıkarken güneş görecek bir yere giderken sürmeyin. Gece yatarken sürmeniz yeterli oluyor kanımca.
Bunların olumlu sonuç vermesi için 3 ay beklemeniz gerebilir biraz sabırlı olmamız gerekiyor yani. Ama tabiki en doğru yol, kesinlikle doktora danışmanız.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz